Zbiorniki stalowe na zamówienie dla przemysłu chemicznego, spożywczego, energetycznego i ochrony przeciwpożarowej. Materiały S235/S355, AISI 304/316L, stal kwasoodporna. Certyfikaty PED (dyrektywa ciśnieniowa), ATEX (strefy Ex), odbiory UDT. Wycena w 48h po specyfikacji.

Specjalizacja w wymagających projektach
Doświadczenie w całej Europie
Zweryfikowana sieć partnerów
Prowizja tylko od producenta
Zbiorniki stalowe to specjalistyczna produkcja z certyfikatami PED, ATEX i odbiorami UDT. Dobieramy producenta z doświadczeniem w Twoim medium i wymaganiach.
Zbiorniki ciśnieniowe powyżej 0,5 bar podlegają dyrektywie PED (2014/68/UE) i wymagają odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Zbiorniki w strefach wybuchowych wymagają certyfikacji ATEX. Zbiorniki na paliwa płynne — atestów ekologicznych (PIOŚ). Producenci z naszej sieci mają wszystkie wymagane uprawnienia i doświadczenie w odbiorach UDT — bez niespodzianek na etapie odbioru.
Stal węglowa S355 nadaje się do wody, olejów i paliw, ale chemikalia, kwasy i produkty spożywcze wymagają stali nierdzewnej (AISI 304 do 10°C–+300°C, AISI 316L dla chlorków i agresywnych mediów, stal kwasoodporna dla kwasu solnego/siarkowego). Pomyłka w doborze materiału = korozja wżerowa i awaria zbiornika. Doradzamy jaki gatunek stali do Twojego medium, temperatury i ciśnienia.
Zbiornik ciśnieniowy przed uruchomieniem musi przejść próbę ciśnieniową (ciśnienie próbne = 1,3–1,5× ciśnienia roboczego, utrzymane przez 30 minut) i próbę szczelności. Wyniki dokumentowane w protokołach dołączanych do dokumentacji UDT. Dla zbiorników z odbiorami UDT — inspektor UDT musi być obecny przy próbie. Organizujemy cały proces odbiorowy: producent przygotowuje zbiornik, my koordynujemy inspekcję UDT i protokołowanie.
Duże zbiorniki (powyżej 5 m średnicy lub 20 m długości) to logistyczne wyzwanie — transport ponadgabarytowy z pozwoleniami na przejazd, dźwig do montażu na fundamentach. Zbiorniki powyżej 10 m wysokości lub pojemności 500 m³ często montowane spawane na miejscu (spawanie in situ przez certyfikowanych spawaczy z badaniami NDT na miejscu). Koordynujemy logistykę od wytwórni do posadowienia na fundamentach.
Zbiorniki dla przemysłu chemicznego, spożywczego, energetycznego i p.poż.
Zbiorniki naziemne i podziemne na paliwa, oleje, chemikalia, wodę. Stal węglowa S355 z powłoką epoksydową lub nierdzewna AISI 304/316L. Zbiorniki jednopłaszczowe i dwupłaszczowe z monitoringiem wycieku (dla paliw — wymóg prawny). Pojemności od 1 m³ do 5000 m³. Poziome i pionowe. Koszt od 2000 zł/m³ dla zbiorników węglowych, od 5000 zł/m³ dla nierdzewnych.
Dowiedz się więcejReaktory, mieszalniki, dekantatory, krystalizatory dla przemysłu chemicznego, farmaceutycznego i spożywczego. Materiały: AISI 304, 316L (spożywczy i farmaceutyczny), Hastelloy C276 (silne kwasy), tytan (chlorki). Wyposażenie: mieszadła, płaszcz grzewczy/chłodzący, króćce pomiarowe, wzierniki, włazy. Certyfikacja ATEX dla stref zagrożonych wybuchem. Koszt od 8000 zł/m³.
Dowiedz się więcejZbiorniki pod ciśnieniem (0,5–250 bar) według dyrektywy ciśnieniowej PED 2014/68/UE. Kategorie I–IV zależnie od ciśnienia i pojemności. Pełna dokumentacja UDT: obliczenia wytrzymałościowe, procedury spawania WPS, certyfikaty materiałowe 3.2, badania NDT spawów, próby ciśnieniowe. Odbiory przez inspektora UDT. Zastosowania: zbiorniki na sprężone powietrze, gazy techniczne, parę wodną, LPG.
Dowiedz się więcejZbiorniki na wodę do celów przeciwpożarowych (wymagane przez PPOŻ dla obiektów przemysłowych powyżej 1000 m²). Pojemności 50–1000 m³ zależnie od kategorii zagrożenia pożarowego. Stal malowana epoksydowo lub powłoka polietylenowa wewnętrzna. Zbiorniki retencyjne na wody deszczowe — stalowe lub betonowe. Kompleksowo z fundamentem, instalacją napełniania i czerpni dla straży pożarnej.
Dowiedz się więcejSilosy na materiały sypkie — zboże, cement, granulaty, pasze. Blaszane skręcane (szybki montaż, pojemności 50–5000 ton) i spawane (szczelne, dla agresywnych mediów). Systemy rozładunku: grawitacyjne, pneumatyczne, ślimakowe. Wentylacja i termometria dla zboża, odpylanie dla cementu. Szczegóły na stronie <a href='/pl/silosy/'>silosy stalowe</a>.
Dowiedz się więcejZbiorniki z podwójną ścianą i monitoringiem przestrzeni międzypłaszczowej dla mediów niebezpiecznych (paliwa, chemikalia). Wymagane przepisami dla zbiorników podziemnych na paliwa płynne (Rozporządzenie o ochronie środowiska). Monitoring ciśnieniem lub podciśnieniem w przestrzeni między płaszczami — natychmiastowy alarm w razie wycieku. Odbiory PIOŚ.
Dowiedz się więcejZbiorniki dla przemysłu chemicznego, spożywczego i energetycznego w całej Polsce.
6 zbiorników procesowych ze stali kwasoodpornej AISI 316L z certyfikatami ATEX kategorii 2G. Medium: mieszanina kwasów organicznych. Płaszcze grzewcze parą, mieszadła kotwicowe, odbiory UDT kategorii PED III. Dokumentacja ATEX przez OBAC. Realizacja: 12 tygodni.
Zbiornik naziemny na wodę przeciwpożarową. Stal S355 malowana epoksydowo (warstwa wewnętrzna chlorokauczuk 300 µm, zewnętrzna poliuretan). Montaż spawany na miejscu, próba szczelności pod napełnieniem. Czerpnia dla straży pożarnej DN 150. Realizacja: 8 tygodni.
4 zbiorniki magazynowe na cement dla betoniarni prefabrykacyjnej. Stal węglowa + powłoka antypoślizgowa wewnętrzna, transport pneumatyczny, filtry workowe, systemy dozowania wagowego. Automatyka PLC z panelem HMI. Fundamenty żelbetowe. Realizacja: 10 tygodni.
Zbiornik stalowy to nie produkt z katalogu — to urządzenie produkowane na wymiar, dostosowane do konkretnego medium, ciśnienia, temperatury i wymagań prawnych. Różnica między zbiornikiem magazynowym na wodę a reaktorem procesowym ze stali nierdzewnej na agresywny kwas to nie tylko materiał — to inny producent, inne certyfikaty, inne badania i inna cena (nawet 15× wyższa). Wiemy o tym od 15 lat realizacji projektów przemysłowych.
SmartHalls dobiera producenta zbiornika do Twojej specyfikacji: materiał (S235/S355, AISI 304/316L, stal kwasoodporna, Hastelloy), ciśnienie robocze (atmosferyczne do 250 bar), temperatura (od -80°C do +500°C), medium (woda, paliwa, chemikalia, żywność, produkty farmaceutyczne), wymagane certyfikaty (PED, ATEX, UDT, FDA, HACCP). Mamy w sieci wytwórnie z różnymi specjalizacjami — nie szukasz sam właściwego producenta przez tygodnie.

Dobór materiału to najważniejsza decyzja przy zamówieniu zbiornika. Pomyłka oznacza korozję wżerową, awarię i kosztowną wymianę. Praktyczny przewodnik:
| Materiał | Zastosowanie | Zalety | Koszt/m³ |
|---|---|---|---|
| S235/S355 + epoksyd | Woda, oleje, paliwa, substancje neutralne pH 6–8 | Najtańszy, dobra wytrzymałość, spawalny | 2 000–4 000 zł |
| AISI 304 (1.4301) | Woda pitna, żywność, kwasy organiczne do 70°C | Odporność korozyjna, standard spożywczy, łatwy do czyszczenia | 5 000–9 000 zł |
| AISI 316L (1.4404) | Chlorki, kwasy nieorganiczne, farmaceutyki, morze | Wyższa odporność na korozję wżerową (molibden), spawalny niskowęglowo | 7 000–12 000 zł |
| Duplex 2205 (1.4462) | Silne chlorki, kwas siarkowy, środowisko morskie | 2× lepsza odporność na korozję naprężeniową vs 316L, wyższa wytrzymałość | 10 000–18 000 zł |
| Hastelloy C276 | Silne kwasy (HCl, H₂SO₄), utleniacze, skrajne pH | Odporność na praktycznie wszystkie agresywne media przemysłowe | 30 000–60 000 zł |
Uwaga: tabela to punkt startowy. Ostateczny dobór materiału wymaga analizy stężenia medium, temperatury, ciśnienia, obecności zanieczyszczeń i warunków eksploatacji. Dobieramy materiał razem z producentem — i odpowiadamy za tę rekomendację.
Zbiornik ciśnieniowy to wyrób podlegający dyrektywie ciśnieniowej PED 2014/68/UE i wdrażającym ją rozporządzeniem krajowym. Każdy zbiornik z ciśnieniem roboczym powyżej 0,5 bar i pojemnością powyżej 1 litr musi spełnić wymagania PED zanim zostanie wprowadzony na rynek. W praktyce oznacza to:
Producenci z naszej sieci mają uprawnienia do produkcji zbiorników PED kategorii I–IV i doświadczenie w procesie odbiorowym UDT. Organizujemy odbiory i pomagamy przygotować kompletną dokumentację techniczną.
Jeśli zbiornik będzie eksploatowany w strefie zagrożonej wybuchem (strefa 0, 1 lub 2 według EN 60079-10) lub sam zbiornik zawiera media wybuchowe (paliwa, rozpuszczalniki, pyły organiczne), wymagana jest certyfikacja ATEX (dyrektywa 2014/34/UE).
Co oznacza ATEX dla zbiornika: dobór materiałów nieiskrzących (stal nierdzewna, niektóre stopy aluminium), uziemienie elektrostatyczne (zapobiega iskrze z wyładowania statycznego — szczególnie ważne dla paliw i proszków), zawory oddechowe iskrobezpieczne, uszczelnienia mediów pod ciśnieniem unikające nagromadzenia par, certyfikacja zbiornika przez jednostkę notyfikowaną ATEX (OBAC, POLTEST). Producenci z naszej sieci realizują zbiorniki ATEX dla rafinerii, zakładów chemicznych i przemysłu petrochemicznego.
Aby przygotować dokładną wycenę zbiornika, potrzebujemy następujących informacji:
Wyślij nam tę specyfikację (nawet niepełną) — uzupełniamy brakujące dane w rozmowie i przygotowujemy wycenę w 48h.
| Typ zbiornika | Materiał | Koszt za m³ | Czas produkcji |
|---|---|---|---|
| Zbiornik na wodę p.poż | S355 + epoksyd | 1 500–2 500 zł | 4–6 tygodni |
| Zbiornik magazynowy na paliwa | S355 dwupłaszczowy | 3 000–5 000 zł | 6–8 tygodni |
| Zbiornik procesowy (żywność/farmacja) | AISI 304 | 6 000–10 000 zł | 6–10 tygodni |
| Zbiornik procesowy (chemia) | AISI 316L z ATEX | 10 000–18 000 zł | 8–12 tygodni |
| Zbiornik ciśnieniowy PED kat. III | S355 lub AISI 316L | 15 000–30 000 zł | 10–16 tygodni |
| Reaktor na agresywne media | Hastelloy C276 | 35 000–65 000 zł | 12–20 tygodni |
Ceny orientacyjne, zależne od pojemności (większy = taniej per m³), wyposażenia (mieszadło, płaszcz grzewczy, ilość króćców) i zakresu certyfikacji. Wyślij specyfikację — wycenę z rozbiciem kosztów przygotujemy w 48h.
Twoje bezpieczeństwo i spokój to nasza odpowiedzialność.
Zajmujemy się całym projektem - nie zostawiamy Cię z problemem "kto zamontuje konstrukcję". Od wyceny przez produkcję i transport po montaż i odbiory końcowe.
Monitorujemy każdy etap (produkcja → transport → montaż) i interweniujemy przy zagrożeniach dla harmonogramu. Twój projekt jest realizowany zgodnie z ustalonym planem.
Każdy producent zweryfikowany - 15+ lat doświadczenia w branży. Znamy historię realizacji każdego z 100+ naszych partnerów. Eliminujemy ryzyko złego wyboru.
Odpowiedzi na pytania inwestorów i technologów o zbiorniki stalowe na zamówienie.
Koszt zbiornika stalowego zależy od pojemności, materiału i wymaganych certyfikatów. Zbiornik magazynowy ze stali węglowej S355 z powłoką epoksydową (woda, oleje): 1500–2500 zł/m³ (zbiornik 100 m³ = 150–250 tys. zł). Zbiornik na paliwa dwupłaszczowy z monitoringiem: 3000–5000 zł/m³. Zbiornik procesowy ze stali nierdzewnej AISI 304 (żywność, farmacja): 6000–10 000 zł/m³. Zbiornik procesowy AISI 316L z certyfikatem ATEX (chemia): 10 000–18 000 zł/m³. Zbiornik ciśnieniowy z odbiorem PED i UDT: 15 000–30 000 zł/m³. Reaktor ze stali Hastelloy C276 (agresywne kwasy): 35 000–65 000 zł/m³. Do ceny należy doliczyć: projekt, badania NDT spawów, próby ciśnieniowe i szczelności, transport (ponadgabarytowy dla zbiorników >3 m średnicy), montaż i fundamenty. Wyślij specyfikację medium, pojemności i ciśnienia — wycenę z pełnym rozbiciem przygotujemy w 48h.
AISI 304 (1.4301) jest wystarczająca dla: kwasów organicznych (octowy, mlekowy) do pH 4, roztworów spożywczych, wody demineralizowanej, środowisk bez chlorków. AISI 316L (1.4404) jest wymagana gdy: medium zawiera chlorki (nawet śladowe ilości w wodzie morskiej lub chłodziwie mogą powodować korozję wżerową 304), kwasy nieorganiczne (siarkowy poniżej 60°C do 10%, ortofosforowy do 30%), agresywne środowiska przemysłowe. Różnica to molibden (2–3%) w 316L, który znacząco poprawia odporność na korozję wżerową. Błąd w doborze: 304 w środowisku z chlorkami → korozja wżerowa w ciągu 1–3 lat, perforacja zbiornika, kosztowna awaria. Jeśli masz wątpliwości — zawsze wybierz 316L (koszt wyższy o 15–25% vs 304, ale awaria zbiornika kosztuje 10× więcej). Dla silnych kwasów (HCl, HNO₃ powyżej 10%) i agresywnych utleniaczy — Duplex 2205 lub Hastelloy C276. Doradzamy dobór materiału po analizie karty charakterystyki medium.
Dyrektywa PED 2014/68/UE obejmuje zbiorniki z ciśnieniem roboczym powyżej 0,5 bar i pojemnością powyżej 1 litra. Kategoria zbiornika (I–IV) zależy od iloczynu ciśnienia i pojemności oraz zagrożenia medium (płyny z grupy 1 — niebezpieczne, grupa 2 — pozostałe). Przykłady: zbiornik powietrza 10 bar i 100 l = kategoria I (deklaracja zgodności producenta), zbiornik amoniaku 16 bar i 500 l = kategoria III (odbiór przez jednostkę notyfikowaną UDT). Zbiorniki objęte dozorem technicznym UDT: ciśnieniowe zbiorniki przenośne, zbiorniki na gazy i pary, zbiorniki na ciecze przy ciśnieniu powyżej 0,5 bar. Wymagają rejestracji w UDT i okresowych przeglądów (co 2–4 lata). Producenci z naszej sieci mają uprawnienia do produkcji zbiorników PED kategorii I–IV z pełną dokumentacją certyfikacyjną. Organizujemy odbiory UDT i przygotowujemy dokumentację techniczną wymaganą do rejestracji.
Czas produkcji zbiornika stalowego zależy od złożoności, materiału i wymaganych certyfikatów. Zbiorniki standardowe ze stali węglowej (woda, paliwa): 4–6 tygodni. Zbiorniki ze stali nierdzewnej AISI 304/316L bez certyfikacji PED: 6–8 tygodni. Zbiorniki procesowe z wyposażeniem (mieszadło, płaszcz grzewczy, króćce): 8–12 tygodni. Zbiorniki ciśnieniowe z certyfikacją PED i odbiorem UDT: 10–16 tygodni (czas wydłuża procedura certyfikacyjna — oczekiwanie na inspektora jednostki notyfikowanej). Zbiorniki specjalne z egzotycznych materiałów (Hastelloy, tytan): 12–20 tygodni (dłuższy czas dostaw materiałów). Do czasu produkcji należy doliczyć 2–4 tygodnie na projekt i uzgodnienia oraz 1–2 tygodnie na transport i montaż. Całkowity czas od zamówienia do uruchomienia: 6–24 tygodnie zależnie od specyfikacji. Wysyłamy szczegółowy harmonogram przy potwierdzeniu zamówienia.
Tak — zbiorniki duże (powyżej 3 m średnicy lub pojemności 500 m³) lub te których nie można przetransportować jako całość (za duże dla transportu drogowego) montujemy spawane in situ (na miejscu docelowym). Montaż spawany na miejscu: producent dostarcza prefabrykowane segmenty (blachy płaszcza, dno, dach), certyfikowani spawacze montują na miejscu, badania NDT spawów montażowych wykonuje certyfikowany inspektor IWI, próba ciśnieniowa lub szczelności przeprowadzana na gotowym zbiorniku. Dla zbiorników ciśnieniowych z PED — spawanie montażowe wymaga tych samych procedur WPS i kwalifikacji spawaczy co spawanie w wytwórni, inspektor jednostki notyfikowanej musi być obecny lub odbiór następuje po kontroli dokumentacji spawania. Montaż in situ wydłuża czas realizacji o 2–6 tygodni (zależnie od pojemności) i jest droższy od produkcji fabrycznej o 20–40%, ale dla zbiorników >5 m średnicy to jedyna opcja logistyczna.
Dla zbiorników na paliwa płynne (benzyna, diesel, olej opałowy) polskie przepisy ochrony środowiska wymagają zbiornika dwupłaszczowego lub jednopłaszczowego z obwałowaniem. Zbiornik dwupłaszczowy (podwójna ściana): przestrzeń między płaszczami monitorowana ciśnieniem lub podciśnieniem — alarm przy nieszczelności wewnętrznej ściany. Zalety: brak konieczności obwałowania, mniejszy ślad powierzchniowy, ciągły monitoring szczelności. Koszt: o 30–50% droższy od jednopłaszczowego. Zbiornik jednopłaszczowy z obwałowaniem: tańszy w produkcji, wymaga murowrowania lub stalowego obwałowania retencyjnego (100% pojemności zbiornika + 10% rezerwy). Koszt obwałowania betonowego lub stalowego: 50–150 zł/m³ pojemności. Dla instalacji naziemnych na paliwa powyżej 3 m³ — przepisy nakazują jeden z tych systemów. Dla zbiorników podziemnych — obowiązkowo dwupłaszczowe z ciągłym monitoringiem wycieku. Rekomendujemy dwupłaszczowe dla wszystkich nowych instalacji — prostsze w obsłudze i zgodne z wymaganiami ubezpieczyciela.
Strefy ATEX (zagrożone wybuchem) klasyfikowane są według EN 60079-10: strefa 0 (ciągłe zagrożenie wybuchem — wnętrze zbiornika z parami palnymi), strefa 1 (zagrożenie przy normalnej pracy — otoczenie zbiornika z LPG, benzyną), strefa 2 (zagrożenie sporadyczne — hale produkcji z rozpuszczalnikami). Wymagania dla zbiornika w strefach ATEX: materiał nieiskrzący (stal nierdzewna lub spawana technicznie minimalizująca iskrzenie), uziemienie elektrostatyczne (taśma miedziana lub ze stali nierdzewnej, rezystancja poniżej 10⁶ Ω — zapobiega wyładowaniu statycznemu iskrą), zawory oddechowe z uszczelnieniem hydraulicznym lub filtrem HEPA (zapobiega nagromadzeniu par poza zbiornikiem), armatura (zawory, pompy, wskaźniki) z certyfikatem ATEX dla odpowiedniej grupy wybuchowości i temperatury zapłonu, certyfikacja całego zbiornika jako urządzenia ATEX przez jednostkę notyfikowaną (OBAC, POLTEST). Producenci z naszej sieci realizują zbiorniki ATEX dla rafinerii, zakładów chemicznych i przemysłu petrochemicznego — z pełną dokumentacją certyfikacyjną.
Zbiorniki ze stali nierdzewnej AISI 304/316L wymagają mniej konserwacji niż węglowe, ale nie są bezobsługowe. Raz w roku: inspekcja wizualna zewnętrzna — sprawdzenie uszczelek, króćców, spawów montażowych na przebarwienia (żółtawe ślady = korozja zaczepiająca przy złym doborze gatunku stali). Co 2–4 lata (zbiorniki PED): przegląd UDT — inspektor sprawdza stan wewnętrzny, grubość ścianek (pomiary ultradźwiękowe UT), stan uszczelek i armatury. Co 10–15 lat: pasywacja powierzchni wewnętrznej (kwas azotowy lub cytrynowy — odtwarza warstwę tlenku chromu chroniącą przed korozją, usuwa zanieczyszczenia żelazem z narzędzi). Zbiorniki spożywcze i farmaceutyczne: mycie CIP (Cleaning in Place) po każdym użyciu, dezynfekcja SIP (Sterilization in Place) parą wodną zgodnie z HACCP/GMP. Zbiorniki węglowe z powłoką epoksydową: kontrola powłoki co 5–7 lat, renowacja w miejscach uszkodzeń, pełna renowacja po 15–20 latach. Łączny koszt utrzymania zbiornika nierdzewnego przez 20 lat: 5–10% wartości zakupu (vs 15–25% dla zbiornika węglowego z powłoką, który wymaga pełnej renowacji).
Tak — transport i montaż wchodzą w zakres naszych usług. Dla zbiorników do 3 m średnicy i 10 m długości: transport standardowym zestawem niskopodwoziowym, montaż dźwigiem budowlanym 25–50 ton. Koszt transportu z wytwórni: 2000–8000 zł zależnie od odległości i wymiarów. Dla zbiorników ponadgabarytowych (powyżej 3 m średnicy): transport specjalny z pozwoleniami MRiRW, eskortą pilotową, planowaniem trasy omijającą niskoprzejazdowe mosty i wiadukty. Dźwigi 50–200 ton do montażu. Koszt transportu specjalnego: 5000–25 000 zł. Dla zbiorników które nie mieszczą się na drodze (powyżej 5 m średnicy): montaż spawany na miejscu (in situ) przez certyfikowanych spawaczy. Czas montażu zbiornika 100 m³: 1–2 dni. Zbiornika 1000 m³ spawanego na miejscu: 2–5 tygodni. Realizujemy kompleksowo: produkcja + transport + fundamenty + montaż + próby szczelności/ciśnieniowe + odbiory UDT. Jeden wykonawca, jedna odpowiedzialność.
Zbiorniki stalowe mogą być wyposażone w szeroką gamę elementów dostosowujących je do specyfiki procesu: Mieszadła — wolnoobrotowe kotwicowe (mieszanie lepkich cieczy), turbinowe (szybkie mieszanie), śmigłowe (mieszanie lekkich cieczy), ze zgarniaczem (reaktory polimeryzacji). Napęd elektryczny 0,5–150 kW. Płaszcze grzewcze/chłodzące — half-pipe, dimple plate, spiralny; zasilane parą, wodą gorącą lub zimną, solanką (-20°C); regulacja temperatury od -80°C do +350°C. Armatura procesowa — króćce wlot/wylot, włazy (DN 400–1000 mm), wzierniki (DN 100–300 mm), króćce pomiarowe (temperatura, ciśnienie, poziom, pH). Systemy pomiaru poziomu — pływakowe, ultradźwiękowe, radarowe, hydrostatyczne. Izolacja termiczna — wełna mineralna 50–150 mm w obudowie ze stali nierdzewnej lub aluminium, utrzymanie temperatury ±2°C. Grzałki elektryczne — taśmowe lub kołnierzowe, ogrzewanie miejscowe, zapobiega zamarzaniu. Zawory — kulowe, grzybkowe, motylkowe z napędem ręcznym lub pneumatycznym/elektrycznym. Pompy — odśrodkowe, membranowe, perystaltyczne (dla mediów agresywnych i sterylnych). Każde wyposażenie wyceniamy indywidualnie — podaj specyfikację, przygotujemy pełną wycenę.
Opisz swój projekt - w ciągu 48h otrzymasz wstępną wycenę. Bez zobowiązań, bez opłat.